Festivali demoalal sai tutvuda erinevate teenustega:

ADAPTERi kontaktpunktid – ADAPTER viib omavahel kiiresti kokku teadlased ja ettevõtjad.  ADAPTERiga on liitunud 12 asutust. Koostöövõimalusi saab otsida ca 500 teenuse seast.

TÜ Eesti Geenivaramu – Kingime Eestile 100 juubeliaastaks 100 000 uut geenidoonorit. Demoalal saab tulla geenidoonoriks!  2018 aprillikuus käivitus Sotsiaalministeeriumi algatusel suur riiklik projekt, mille raames on võimalik koguda sel aastal Eesti Geenivaramusse täiendavalt veel kuni 100 000 uut geenidoonorit.

TLÜ XHUB – XHUBi eesmärk on luua digilahendusi, mis paremini vastavad kasutajate ootustele, vajadustele ja aspiratsioonidele.TLÜ XHUB pakub digilahenduste arendajatele ekspertiisi.

TLÜ Haapsalu kolledži terviseedenduse ja rehabilitatsiooni kompetentsikeskus – Upik on tegevusteraapias kasutatav pallimäng arenguprobleemidega väikelaste motoorika treenimiseks. Upiku detailid on tehtud Valchromatist – naturaalset männipuitu, orgaanilisi värvained ja spetsiaalset vaiku sisaldavast materjalist, mis sobib hästi lastele mõeldud toodete valmistamiseks. Toode valmis TERE KK eestvedamisel TLÜ Haapsalu kolledži tudengiprojektina koostöös Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusega. Demoalal tutvustatakse Upikut. Lisaks tutvustakse TERE KK ravimuda valdkonnas valminud infomaterjale, lahendusi.

TÜ spin-off PowerUP – PowerUp toodab vesinikukütuseelemendil põhinevaid generaatorsüsteeme, mida saab kasutada jahtlaevadel, mootorpaatidel, matkaautodes ning militaarvaldkonnas. Generaatorid on turul leiduvatest alternatiividest kompaktsemad, kergemad ning vaiksemad.

TÜ arvutiteaduste instituut/Picasso – TÜ arvutiteaduste instituut – Magic Mirror – pildi stiliseerimine. Annab võimaluse pildi stiliseerimiseks kasutades tuntud kunstniku abi.

TÜ/Tark Laut – Lõuna-Eestis asuv Koivakonnu mahefarm arendas koos Tartu Ülikooli teadlastega välja uuendusliku loomalauda, mida iseloomustab energiatõhusus, läbimõeldud soojusregulatsioon ja passiivenergia maksimaalne ärakasutamine.

TalTech Ergonoomialabor – TalTech Ergonoomialabor teostab riski hindamist töökeskkonnas ning teeb järgmisi mõõtmisi: 1. sisekliima parameetrite mõõtmisi, sh süsihappegaas (CO2); 2. valgustuse mõõtmine, valgustihedus; 3. mürataseme mõõtmine; 4. vibratsiooni mõõtmine; 5. kemikaalide sisalduse määramine tööruumi õhus*; 6. elektromagnetkiirguse mõõtmine; 7. tolmu mõõtmine.

TalTech/TTÜ100 Satelliidi prototüüp – TTÜ100 satelliidi põhiline missioon on Maa seire ja sellega seonduva tehnoloogia demonstratsioon. Selleks on satelliidil kaamerad, pilditöötlus ja side maajaamaga. Kaameratena kasutame RGB kaamerat, mis näitab meile nähtava valguse värvilist pilti ja NIR kaamerat, mis näitab lähi-infrapuna spektri infot. NIR on tehniliselt oluline taimestiku ja kliima monitooringuks.

TalTech e-teekatendi prototüüp – TalTech on töötanud koostöös Maanteeametiga välja päikeseelektrit tootva teekatendi. Varasemalt on taolisi lahendusi katsetatud Prantsusmaal, Hollandis ja Ameerika Ühendriikides. Eestis välja töötatava lahenduse eripäraks on, et see peab toimima Põhjamaade kliimatingimustes.

TalTech Virumaa kolledži Põlevkivi Kompetentsikeskus – TalTech Virumaa kolledži Põlevkivi kompetentsikeskuse labori tegevusalaks on tahkete ja vedelatekütuste, sh biokütuste analüüsid ning termilise töötlemise uuringud.

BioCC – BioCC on huvitatud koostööst ettevõtjatega, kes soovivad anda lisandväärtust oma praegustele või tulevastele sööda-, toidu- ja toidulisanditele. BioCC oma antud valdkondaded rahvusvahelist erialast kompetentsi ja on esimene ettevõte Eestis, mis pakub toiduainete tootjatele ja töötlejatele kogu ahelat katvaid uuenduslikke ja praktilisi lahendusi.

Masinõppe ja andmeteaduse kompetentsikeskus STACC – Demoalal tutvustakse masinõppel põhinevat soovitussüsteemi, mis võimaldab valida suure arvu objektide hulgast need, mis võiksid kasutajat antud ajal ja antud kohas kõige enam huvitada. STACCi soovitussüsteemi on edukalt kasutatud veebipoodide müügi edendamiseks, jaemüügisektorile personaliseeritud kampaaniate loomiseks, äriprotsessides optimaalsete otsuste langetamiseks jne.

TLÜ Koolitus – Kui soovid täiendada teadmisi, saada uusi oskusi ja laiendada silmaringi? Tallinna Ülikoolil on enam kui 40 aastat koolituskogemust, meie koolitustel osaleb aastas ligi 15 000 inimest. Demoalal tutvustatakse koolitusvõimalusi ettevõtetele.

TÜ elukestva õppe keskus – Tartu Ülikool on paljude organisatsioonide koolituspartner. Personali arendamiseks saab valida mõne olemasoleva kursuse või kokku panna sobiva programmi. Demoalal tutvustatakse koolitusvõimalusi ettevõtetele.

TalTech Avatud Ülikool – Avatud ülikool pakub paindlikku võimalust omandada kõrgharidus või täiendada oma teadmisi töö kõrvalt. Õppevormide ja -teemade valik on väga lai, leia endale vaid sobiv lahendus! Demoalal tutvustatakse koolitusvõimalusi ettevõtetele.

EMÜ/Polli Aiandusuuringute Keskus ja Loodusvägi – EMÜ/Polli Aiandusuuringute Keskus on olnud Loodusväe hea koostööpartner maheideede testimisel juba peaaegu 10 aastat, Loodusväe esimestest aastatest alates. Nende tootmispargis sai pudelisse villitud meie esimene toode, mahe metsmustika-mustasõstraglögi ning koostöös Polliga saavad siiamaani pudelisse kõik Loodusväe tooteportfeli lisandunud mahlad ja glögid.

SA Archimedes & ETAg – Rakendusuuringute toetamine nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkondades, rahastamise tingimused ja tehtud projektid.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda – Eesti Kaubandus-Tööstuskoda tutvustab ettevõtetele ja võimalikele koostööpartneritele kaubanduskoja teenuseid, sündmuste kalendrit ning koostöövõimalusi noorte ettevõtlikkuse edendamisel.

SCULT – Rahvusvaheline Spordivabatahtlike Liikumine SCULT tutvustab demoalal oma tegevusi ja võimalusi ettevõtetele oma meeskondadega tiimitöö arendamise mõttes spordivõistluste korraldamisel kaasa lüüa. Lisaks saab registreerida Põhjamaade suurimale Spordisõprade inspiratsioonipäevale ja juhtimiskonverntsile SCULT Fest 2018.

TalTech Eesti Mereakadeemia – Mereakadeemia alla kuuluv täiendusõppe keskus korraldab merenduse valdkonna kursusi, seminare ja konverentse. Sinna alla kuuluvad messialal tutvustatav Elamuskoolitus ja koostöös Satakunta ülikooliga Soomest, Läti Kaubandus-Tööstuskojaga, Läti Mehaanikainseneride -ja Metallitööstuse Liiduga juhitav projekt SME Aisle. Elamuskoolitusel saab meeskond end proovile panna merepääste operatsioonis, tegevus toimub väga tõetruus laevasilla simulaatoris

Vinkelheli OÜ  – Vinkelheli OÜ demoalal on võimalik saada teavet nii vibroakustilise teraapia kui Eesti looduslike helimaastike salvestiste kasutusvõimaluste kohta. Märksõnad: enesetunne, ergastamine, loodushelid, loodusliku helitaustaga seonduvad assotsiatsioonid, lõdvestamine, muusikalised emotsioonid, muusikaline struktuur, muusika universaalid. 

 

 

ADAPTERi partnerid:

 • Tartu Ülikool
 • Tallinna Tehnikaülikool
 • Tallinna Ülikool
 • Eesti Maaülikool
 • Eesti Kunstiakadeemia
 • Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
 • Tallinna Tehnikakõrgkool
 •  

 • Estonian Business School
 • Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut (KBFI)
 • Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus (STACC)
 • Toidu- ja Fermentatsiooni-tehnoloogia Arenduskeskus (TFTAK)
 • BioCC OÜ
 • Toetab Euroopa Regionaalaregu Fond